Czego dzieci mogą nauczyć się od NINJAGO®?

Dzieci mają obecnie do wyboru znacznie bogatszy repertuar bajek niż my, gdy byliśmy w ich wieku. Jak wśród mnóstwa przeciętnych opowieści znaleźć te, które oprócz dynamicznej akcji przekazują uniwersalne wartości? Jeżeli Twoje dziecko jest na etapie fascynacji klockami LEGO®, obejrzyjcie wspólnie serial NINJAGO®. Poza frajdą z oglądania znajomych postaci na ekranie telewizora będziecie mogli porozmawiać o tym, jakie przesłanie bohaterowie serialu chcieli przekazać najmłodszym widzom. Jakie tematy najczęściej poruszają odcinki NINJAGO®?

Trwała moc przyjaźni

Chcesz pokazać swojemu dziecku, jak być wiernym i oddanym przyjacielem? Obejrzyjcie perypetie walecznych ninja. Wspólnie poznawajcie, jakie relacje łączą bohaterów i obserwujcie, jak ich przyjaźń rozwija się i umacnia pomimo przeciwności. Niejeden raz negatywni bohaterowie będą za wszelką cenę podejmować działania mające na celu zniszczenie łączącej ich relacji, jednak główne postaci NINJAGO® dzielnie odeprą wszystkie ataki.

Wykorzystajcie historie opowiedziane w bajce do wspólnej zabawy klockami LEGO® z serii NINJAGO®. W trakcie tworzenia unikalnego świata z klocków podpytaj swoje dziecko, w jaki sposób rozumie wydarzenia przedstawione w bajce. Dzięki temu dowiesz się, czym dla Twojego dziecka jest przyjaźń i jak rozumie ono troskę o najbliższe osoby.

Wytrwałość w dążeniu do celu

Jak wypracować w dziecku wytrwałość? Sposoby na trenowanie tej cechy przedstawią bohaterowie serialu NINJAGO®. Tylko dzięki niezachwianemu podążaniu do obranego celu są oni w stanie pokonywać kolejne przeciwności losu.

Po obejrzeniu bajki przyjrzyj się, w jakich sytuacjach Twoje dziecko ma najwięcej problemów z wytrwałością. Gdy widzisz, że zaczyna tracić cierpliwość, przypomnij mu perypetie ulubionych ninja i historie, w których wytrwałe dążenie do celu przyniosło im upragniony sukces. Nawet niewinna zabawa klockami LEGO może pomóc mu szlifować tę cechę swojego charakteru.

Rozwijanie mocy i talentów

Sora – mistrzyni żywiołu technologii, Jay z energią błyskawic czy Zane z mocą lodu. Bohaterowie Ninjago® otrzymali różnorodne talenty, nad którymi stale pracują, by służyły im w walce ze złem. Zachęć swoje dziecko do rozmowy o talentach, dostrzegając w nim wyjątkowe umiejętności. Wspomnij konkretne sytuacje z serialu, w których bohaterowie dostrzegali swoje unikalne cechy i dowiedz się, czy Twoja pociecha chce rozwijać swoje mocne strony. Jeżeli widzisz, że Twój maluch wyjątkowo sprawnie i zręcznie układa klocki LEGO, podaruj mu nowy zestaw z serii NINJAGO®, który z pewnością rozwinie jego umiejętności.