8 niebanalnych pomysłów dla dziecka na Mikołajki!

Ho, ho, ho! Czy to białobrody święty zmierza już ku drzwiom, by zostawić dzieciom w butach mikołajkowe upominki? Jak zaskoczyć i zadowolić nawet najbardziej wymagające pociechy? W bogatej ofercie klocków LEGO® znajdziesz niebanalne pomysły na Mikołajki dla dzieci w każdym wieku! Wybierz zestawy odpowiadające zainteresowaniom Twoich skarbów i obserwuj, jak maluchy i starszaki odkrywają swoje nowe pasje, budując wspólnie niesamowite konstrukcje!

Pierwsze zestawy LEGO dla maluszków

Przygodę z układaniem klocków LEGO mogą rozpocząć już półtoraroczne dzieci. Klocki tworzone dla najmłodszych są odpowiednio większe i całkowicie bezpieczne. Na dobry początek możesz zapoznać swojego malucha z zestawem klocków LEGO idealnym do kąpieli. Hipopotam, kaczuszka i niedźwiedź polarny pływające na kolorowych pontonach wprowadzą mnóstwo radości do codziennego rytuału kąpielowego.

Na suchym lądzie Twój szkrab może układać modele pojazdów, które z pewnością zachwycają go na codziennych spacerach. Skonstruujcie wspólnie ciężarówkę i koparkę na gąsienicach, a następnie dużą łyżką ładujcie na przyczepę ziemię i kamienie jak prawdziwi budowniczowie.

Zręcznościowa zabawa klockami LEGO dla przedszkolaków

Większość kilkulatków prawdopodobnie zetknęła się już z klockami LEGO. Jeżeli Twojemu dziecku spodobało się konstruowanie ciekawych budynków i zabawa minifigurkami, nowy zestaw na Mikołajki będzie bez wątpienia trafionym prezentem. Tegorocznym hitem jest kalendarz adwentowy z elementami z LEGO® City, który wzbogaci kolekcję Twojego przedszkolaka o kilkadziesiąt nowych akcesoriów.

Twoje dziecko ma już kalendarz adwentowy? W takim razie podaruj mu smakowity zestaw klocków LEGO® Friends z pizzerią w Heartlake. Postaci Olivii i Ethana pokażą Twojemu dziecku, skąd bierze się pizza, którą zamawiacie od czasu do czasu i zjadacie ze smakiem. Klimatyczna pizzeria obudzi w każdym kilkulatku zapał do gotowania i pomocy rodzicom w przygotowywaniu posiłków.

Prezenty LEGO dla dzieci w wieku szkolnym

Mali uczniowie przejawiają zazwyczaj konkretne zainteresowania. Twoje dziecko uwielbia patrzeć w niebo i obserwować mknące po nim samoloty? Podaruj mu na Mikołajki zestaw klocków LEGO City z imponującym samolotem pasażerskim. Liczne szczegóły budowy maszyny i wiernie oddane pojazdy pracujące na płycie lotniska pobudzą wyobraźnię Twojej pociechy i nauczą ją wielu nowych rzeczy.

Miłośnicy zwierząt będą zachwyceni realistycznym modelem kolorowej papugi. Mieszkanka egzotycznej dżungli od LEGO® Creator w zależności od dnia może stać się kolorową rybką lub skaczącą żabką. Trzy sposoby układania kolorowych klocków LEGO zapewnią Twojemu dziecku zabawę na wiele zimowych wieczorów.

Mikołajkowe prezenty dla nastolatków

Nastolatki z niechęcią spoglądają w stronę zabawek, które jeszcze kilka lat wcześniej niechętnie wypuszczały z rąk. Inaczej jest w przypadku klocków LEGO, ponieważ konstruowanie odjazdowych modeli nigdy nie jest obciachem. Nastoletni fani Harry’ego Pottera ucieszą się ze znalezienia pod poduszką zestawu z dwoma patronusami. Składający się z ponad 700 klocków jeleń może łatwo stać się wilkiem. Dołączone do zestawu figurki Harry’ego i Remusa Lupina dodają magii dostojnie stojącym patronusom.

Jeżeli pokój Twojego nastolatka jest zbyt mały, by wstawić do niego prawdziwe świąteczne drzewko, na Mikołajki podaruj mu choinkę z klocków LEGO. Samodzielnie zbudowana i ozdobiona choinka wniesie świąteczny klimat do bezpiecznej strefy nastoletniego ucznia i pozwoli mu się zrelaksować po długim dniu w szkole.