3 pomysły na domowe zabawy dla dzieci

Niepogoda i niskie temperatury nie muszą być powodem do nudy. Wnętrze domu szybko może stać się placem zabaw, na którym dziecko spożytkuje swoją energię.

Jakie są najciekawsze pomysły na zabawy dla dzieci?

Przygotowaliśmy trzy pomysły na zabawy dla maluchów z udziałem rodziców lub bez. Zobacz, jak zorganizować czas wolny swoim podopiecznym.

Fort z poduszek i kocyków

Świetnym pomysłem na zabawę będzie zbudowanie fortu. Wystarczy dać dzieciom kilka poduszek i koców, a następnie zasugerować by stworzyły z nich tajemniczą bazę, bądź domek do zabawy w rodzinę. Rozrywka nie wymaga specjalnej opieki dorosłych i jest świetna nawet dla jednej osoby. Dla urozmaicenia warto dać maluchom latarki albo lampiony na baterię. Zajęcie na długie godziny gwarantowane!

Pora na ulubione planszówki

Rodzice i dzieci mogą także w wolnej chwili sięgnąć po planszówki. Na wspólnie spędzony wieczór warto wybrać między innymi:

  • chińczyka,
  • warcaby,
  • monopoly,
  • gry karciane,
  • skojarzenia.

Trudność gier planszowych warto dopasować do wieku dzieci. Maluchy ucieszą się z prostych gier karcianych i zręcznościowych. Wspólnie ze starszymi podopiecznymi można sięgnąć po skomplikowane gry strategiczne lub przygodowe.

Malowanie unikatowych obrazów

Mamy także propozycję dla kreatywnych. Wspólnie z dziećmi można zająć się przygotowywaniem unikatowego obrazu. Potrzebna będzie do tego kartka A3 i farby, którymi namalowane zostanie dzieło. Zamiast pędzli wykorzystajcie własne dłonie i stopy, które odciśniecie na obrazie. Możecie stworzyć z nich dowolne kształty – zarówno drzewa, jak i abstrakcyjne postaci. Namalowany obraz będzie świetną pamiątką, dlatego warto go oprawić i powiesić w mieszkaniu.