Szczęśliwi rodzice to fundament każdej rodziny

Każde małżeństwo, które posiada dzieci z pewnością wie, ile czasu zabiera opieka nad maleństwem. Codzienne obowiązki spoczywające zarówno na matce, jak i ojcu dziecka zajmują większą część dnia. Do tego dochodzi praca zawodowa, domowe czynności takie jak sprzątanie czy gotowanie, co sprawia, że wolnego czasu pozostaje naprawdę niewiele.

Czas dla rodziców jest bezcenny

Badanie przeprowadzane wśród młodych małżeństw pokazują, że najczęstszą przyczyną kłótni pomiędzy partnerami jest fakt, że nie są w stanie wygospodarować czasu tylko i wyłącznie dla siebie – przez co tracą zainteresowanie sobą, nie wiedzą z jakimi problemami boryka się druga strona, nie rozwijają swoich dawnych pasji, co sprowadza się do tego, że partnerzy oddalają się od siebie.

Jak znaleźć czas na to, aby zadbać o uczucia?

Sytuacja każdej rodziny może być inna, dlatego też możliwości wygospodarowania wolnego czasu mogą być w niektórych przypadkach naprawdę ograniczone, jednak na podstawie obserwacji psychologów widać znaczący trend, który pokazuje to, że często pary nie zdają sobie sprawy z powagi problemu, jakim jest brak czasu dla siebie, gdyż są tak zaabsorbowani dzieckiem.

W momencie, w którym pary analizują swoje życie od czasu pojawienia się potomstwa wiele z nich uświadamia sobie, że warto zmienić jedynie kilka rzeczy, aby móc na nowo spędzać chociażby kilka godzin tygodniowo jedynie z partnerem. Kilka godzin przeznaczonych na szczerą rozmowę, podzielenie się emocjami potrafi na nowo wskrzesić każdą relację, w której wcześniej tego zabrakło. Aby podjąć trud znalezienia kilku wolnych godzin w ciągu tygodnia warto przeanalizować to, jak wygląda dany tydzień pod względem obowiązków, a później spróbować zoptymalizować wszystkie czynności, tak aby pozostały czas móc spędzić tylko we dwoje.